Co se skrývá za laptopem?

27. března 2018 v 17:12 | TravelerLucy |  Jiné
Pokojem se line brusinková vůně z malého balení svíčky ve skle. Na zdech jsou nalepené fotky z cest, z koncertů a školních zážitků. U stolu s počítačem sedí blondýnka, něco si zapisuje, lehce se pohybuje do rytmu hudby jenž jí hraje ve sluchátkách.


Tentokrát je píseň "Nikdy" od Jana Nedvěda. Mladého zpěváka, který žije v Praze. Karolína, ona blondýnka, si unaveně prohrábne své dlouhé vlasy a snaží si vzpomenout na svůj dnešní sen. Každý den si zapisuje to o čem sejí zdá. Poslední dva roky se jí zdají sny až skoro reálné. Jsou jako příběhy. Když všechny příběhy spojíte dostanete jeden život. Ale Karolína už jeden život žije, nepotřebuje žít další. Po pár šílených snech, si řekla proč by je nemohla sepsat, třeba by se to někdo chtěl číst. Pár dní popisovala své sny, jednoho dne toho chtěla přestat, dokud jí nenapsal do kometáře jeden kluk. Psal že je to zvláštní, neboť tu samou noc byl na tom samém místě, na místě kde se odehrál její sen. A že její příběhy jsou úžasné, a že by měla stoprocentně pokračovat.
Jak bylo napsáno tak se i stalo. Karolína toho večera šla spát a "prožila" další živý sen. Který druhý den popsala do detailů. Den co den se jí přidávali čtenáři až její sny četla snad stovka lidí. Nikdy netušila že by se něco takového mohlo stát. Ale stalo.
Káje v hlavě zněl text písně, přesně takový jaký jí zněl ve sluchátkách.
"Já nikdy nehci dát.
Nikdy nechci mít.
Nikdy nechci brát.
Co mi nepatří."

Zpívala si potichu. Zrovna dopsala, sen jenž se jí zdál tuto noc. Byl o mladíkovi, o modrookém muži se kterým popíjela na baru. Seděli pro ní v neznámem baru a hlasitě se smáli. Vyprávěl jí co minulou noc dělal. Byl prý na jednom neznámém koncertu kde se jeho kamarád peřdevšemi děsně ztrapnil, ani si nepamatuje co přesně se stalo. Ale věděla že byla v ten moment, ikdyž to byl jen sen, tak byla opravdu šťasná. A to nebyla už nějakou dobu.Tento příběh je detektivní román. Snad se bude líbit. Napiště mi prosím do komentáře vaše názory...

Love TravelerLucy <3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama