Duben 2018

Výlet nebo práce?

26. dubna 2018 v 15:20 | TravelerLucy |  Skaut
Minulou sobotu jsem jela na Kuňku. Nejela jsem tam protože by se mi tam nějak zvlášť chtělo, ale protože vedu jednu skautskou akci zvanou "Alko".

Tetování? Ano nebo ne?

23. dubna 2018 v 15:56 | TravelerLucy |  Jiné
Mám si dát tetování? A pokud ano, má mít smysl nebo si mám vybrat obrázek jaký se mi zrovna líbí?

Moje změny co se týče vlasů...

7. dubna 2018 v 18:30 | TravelerLucy |  Jiné
Kolik barev jsem vlastně měla?


Hudební interpreti?

5. dubna 2018 v 9:20 | TravelerLucy |  Jiné
Jaké písničky poslední dobou stále poslouchám? Jací interpreti se mne drží či jaké jsem si v poslední době oblíbila?

Velikonoce

2. dubna 2018 v 20:42 | TravelerLucy |  Jiné
Velikonoce, každý je slaví jinak. Mamky myjí okna, babičky uklízejí každý kout. Pečou se mazance a vánočky. Na velikonoční pondělí, kluci vstávají už v šest, a chodí koledovat. Holky doma čekají s vajíčky a s panáky něčeho tvrdšího. My jsme to vždy slavily tak že jsme byli na chatě a čekali na starý chlapy až přijdou. Ale nejhorší na tom je že my máme chatu dál od všech, takže k nám chodí už všichni opilý. A jak velikonoce slavím já osobně? Já je vůbec neslavim, podle mně je to svátek, kdy se chlap může opít a legálně zbít ženu. Rozhodla jsem se, si udělat vlastní velikonoční tradici, a to takovou. V neděli namaluji vajíčka a napeču mazanec, společně s mamkou a se sestrou. V pondělí se stavím u babičky a tím pro mě velikonoce konci. Docela mě a kamarádku zajímal názor ostatních. Zda je všichni slaví řádně, a nebo na ně kašlou . Tak jsem se pár lidi zeptala. Otázka zněla "Co pro tebe znamenají Velikonoce?" Všechny odpovědi měli hlavu a patu. A jsem opravdu vděčná všem, kdo mi na tuto otázku odpověděl. A myslím že se rovnou můžeme pustit do odpovědí, jsou tu takové časté odpovědi, ale také odpovědi jenž se mi líbily.

1 - Změna počasí, příjemné uvítání zimy 2x

2 - Prázdniny a jídlo

3- Zdobení vajíček a pomlázky.

4- Zdobená vajíčka v proutěném košíku

5- Koledování od holek. A obcházení domů.

6- Vzpomínky na dětství a to jak ještě kluci chodily koledovat.

7- Jako malého mě bavila koleda . Dříve jsme s klukama chodily po domech kde jsme někoho znaly, ale i k cizím lidem. Ale později se z toho stal alkoholový běh.

8-Zmrtvích vstání Ježíše, a to že kluci chodí vyšlehat holky.

9- Dříve jsem velikonoce slavil každý rok, chodil jsem po městě pro vajíčka. Ale poslední roky to už vůbec nijak neslavím. Je to pěkná tradice, ale čím je člověk starší tak je větší šance že na ní zapomene.

10- Čas na skládání hudby. Neznamenají pro mě nic jiného než zavřené obchody v pondělí, což znamená že když mám konečně čas si nakoupit, tak je všude zavřeno

Ptala jsem se spousty lidí, ale málokdo mi odpověděl. Takže bych chtěla znovu poděkovat těm co mi odpověděli.
A jak probíhají vaše Velikonoce?

Velikonoční výprava

2. dubna 2018 v 12:04 | TravelerLucy |  Skaut
Zdarky lidi. Tento týden, ačkoliv byli skoro jenom prázdniny, jsem neměla skoro vůbec čas napsat nic o velikonoční výpravě která byla minulý víkend.