Malý výlet

2. května 2018 v 18:26 | TravelerLucy |  Cestování
V pátek 27. dubna jsem po dlouhém trápení odevzdala samostatnou práci. Proto jsem se rozhodla někam zajet. Nejdříve jsem vůbec nevěděla kam, ale pak mne napadlo jedno město, s rodiči tam jezdíme sjíždět Tichou Orlici. Týniště nad Orlicí.


V osm hodin jsem nasedla na vlak a vyjela směr Týniště nad Orlicí. Když jsem dojela do Hradce musela jsem tam půl hodiny počkat než mi pojede vlak. Takže spousta času na snídan. S cestovatelskou náladou jsem naskočila na vlak, Do uší jsem si dala sluchátka. Hlavou mi zněli písně od Imagine Dragons. Dost jsem si tuto kapelu oblíbila. Do Týniště jsem dojela kolem deváté hodiny, spokojeně jsem vylezla z nádraží směr dobrodružství.

Předem jsem si na mapě našla nějaká místa kam bych se mohla podívat. První byl kostel Svatého Mikuláše. Je to opravdu krásný kostelík.
Trochu historie: Jedná se o dřevěnou stavbu která několikrát podlehla požárům. Dokonce při jednom požáru v roce 1686 byla zničena i část města. A v roce 1692 na místě spáleniště, byla zahájena stavba současného zděného kostela. Obraz na hlavním oltáři je dílem akademického malíře Jana Umlauafa z tehdejšího Kryšperka, dešní Letohrad. Dodnes se tam každou neděli konají bohoslužby.
Na druhou a další zastávky jsem se nedostala neboť jsem přišla o data a nemohla to najít na mapě. Takže jsem se prošla kousíček do Albrechtic. Cestou jsem si vyrobila věneček z pampelišek, který se mi ale vůbec nepovedl takže jsem ho nechala napospas osudu. A vytvořila jiný, lepší. S ním jsem dojela až domů kde jsem ho odevzdala někam na trávník.

Samozřejmně jsem nezapoměla se s věnečkem z pampelišek vyfotit.


Na cestu zpátky se mi povedla jedna krásná věc. Koupila jsem si lístek zpět domů. Šla jsme si sednout na lavičku a číst si. Koukla jsem na světelnou tabuli, Ha vlak na hradec měl jet z druhé koleje. Tak jsem jako velká borka přišla na druhou kolej, a hledala jízdenku. A nic. Prošla jsem celý batoh, a stále nic. Vrátila jsem se na místo kde jsem seděla, jízdenka nikde. Dokonce jsem se jí snažila najít i na nádraží u pokladny ale marně, takže jsem si jízdenku koupila ještě jednou. Mě se dějou jeno super věci.

Z cesty jsem byla opravdu nadšená. Až na tu akci s jízdenkou. Ale čert to vem, moc peněz jsem neplatila. Prošla jsem se, šla jsem něco kolemdeseti kilometrů, což nebylo nic strsšného. Doufám že budu mít tento víkend čas a zase někam zajedu.
Máte nějaké tipy kam zajet? Napište do komentářů.

Užívejte poslední dva dny školy/práce.

S láskou Traveler Lucy <3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama