Závěrečné zkoušky, a co dál?

28. června 2018 v 11:39 | TravelerLucy |  Jiné
Konečně škola za mnou!!!


Ve středu 20.6 jsem udělala ústní závěreční zkoušky. Vstávala jsem v pět ráno, a kolem půl sedmé jsem vycházela z baráku.
V sedm jsme seděli v učebně kde jsme se připravovali. V osm začalo zahájení. Stáli jsme vyřádkovaní, podle abecedy, v učebně kde jsme měli zkouškku. Všichni jsme se klepali, až na Káťu a Kryštofa. Ty jediný byli v klidu. Což jsem vůbec nechápala. Káťa po zahájení šla jako druhá. Prý se vůbec neučila, půlku noci pracovala v hospodě, kde pila. A zvládla to. V osm padesát, šla na řadu moje kamarádka. Celých dvacet minut se klepala jak ratlík. Já se jí nedivím. Káťa si z baťohu vatáhla Zetko, a začala tam pít. já si lokla jen dvakrát, zapíjeli jsme to spritem. Ona tam ještě kouřila, a nedopalky vyhazovala z okna. Jednou jí to ale nevyšlo a hodila to přímo před ředitele. Který to přišel řešit. Samozřejmě že jsme mlčeli a schodily to na někoho ve vyším patře. A Kačenka si mohla spokojeně kouřit dál. Mezi tím odešel náš spolužák na záchod. Odcházel v pohodě, ale ze záchodu se vrátil uplně beldý, začínal chytak zelenou barvu. Kravatu držel v ruce košily rozeplou, a totálně v háji. Já mu tam pomáhala dostat se do kravataty, byl naprosto mimo. Po kamarádce šel on. A po něm já. Já jsem si vytáhla studenou kuchyni a v ekonomice práci na černo. Studenou kuchyni jsem zas tolik neuměla, ale práce na černo jsem tam solila jak kdybych měla dvacetiletou praxi. Kamarádka na mě čekala. Hned po mém návratu z očiste. Který nebyl tak hrozný, celkem mě ta ekonomika zachránila, a to jsem se jí bála. Jsme šli na kafe. Výsledky jsme se měli dozvědět až kolem třetí hodiny a my odcházeli v deset. Postupně jsme obvolaly příbuzné, a svých pocitech a dali si Latté v kavárně. Tím že nás nebylo moc (jen 11) měli učitelé verdikt dřív a tak jsme vyrazily dříve abychom tam ve dvě byli. Další půlhodinu jsme nervózně chodily po třídě a přemýšlely, zda jsme to udělaly. Po třetí hodině nás pozvali do místnosti kde jsme měli předtím zahajování a zkoušku na výsledek. Třídní učitelka měla nějaké key, které nás popravdě nezajímali, aspoň ne v ten moment. Později začala vyjmenovávat jména. Muselo vypadat celkem vtipně jak si každý odychl. Když přišla řada na mě tak se na mě díval ředitel a já si říkala co jsem posrala. A třídní řekla moje jméno, a to skvělé slovo "Prošla". Měla jsme nakrajíčko. Potichu jsem si řekla "JO" a odychla si. Kamarádka se tam rozbrečela. Ustní, praktocké a písemné jsme dali všichni až na jednu ta nedala praktické. Šťastně jsme odcházeli ze školy, kde jsme si ještěudělaly společné foto. A odebraly se všichni domů.

Co teď?

Od září jdu na nový obor. Cukrář. Chtěla bych se teď více věnovat skautu, blogu a psaním, a to bych z práce nemohla. A když ještě studovat můžu tak proč nepokračovat. Nedávno jsem začala psát texty k písním, s Říčařkou jsme se o tombavily. Moc se jí líbily moje texty a hned po mě chtěla abych jí napsala jeden. Dvě hodiny jsme se bavil o tom o čem chde zpívat a tak. Behem jednoho víkendu jsem napsala celou píseň, kterou jsme stejně trochu pozměnily. A hned v ponděli jeli do studia něco vymyslet. Znělo to opravdu skvělě. Chtěla bych se věnovat všemu co se týká psaní, přil ajsem na to že mě to hodně baví. Můžu více vypsat to co cítím. Píse%n pro Říčařku jsem psala na zdravotním kurzu který jsme tenhle víkend ukončila. Ale neudělala. Chtěla bych se teď více věnovat tomuto blogu. Psát více zážitků, a pokud by byl zájem, psát nějaké ty texty co jsem vymyslela. Samozřejmě ne ty co napíšeme s Říčařkou. V ponděli jedu na dovolenou s našima a potom na tábor, na který se samozřejmě těším. A tím pádem nic nebudu vydávat. Až celé shrnutí. Celý tábor si budu vše zapisovat. Bude něco jako táborový deník, ale protože se snažím co nejmíň používat telefon a počítač tam mít nebudu, tak si vše zapíšu na papír. A po táboře vše vydám. Bude to hodně dlouhé. Chtěla bych jednou měsíčně vydat jeden text či báseň. A pokud nám ta píse%n výjde, tak jí sem nasdílím.
A kam na léto jedete vy? Užijte si krásné volno a slunné dny. Snad jich bude hodně.

S láskou Traveler Lucy <3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama