Atletické závody 2018

7. října 2018 v 12:00 | TravelerLucy |  Skaut
Dne 6.10 se v Pardubicích konaly skautské atletické závody.

S velkou radostí jsem na závody přihlásila všechny své světlušky a skautky, 10 holek. Během týdne mi psali rodiče že jejich dcery nemohou dorazit. Takže jsem na závody jela s tím že mi na závody dorazí alespoň pět holek. Když jsem stála u Hřiště kde byl sraz, tak jsem si říkala proč náš oddíl chodí všude pozdě. Po pěti minutách jsem se dozvěděla že dvě holčiny nepřijdou a bude tam jen tři holčičky. S tím jsem se pomalu smíříla. Když přijela Bažina tak jsem začala psát rodičům. Jedni ani nevěděli že nějaké atletické závody jsou, a druzí mi neodepisovali. Jen ta poslední mě zachránila. Na poslední chvíli změnily plány a mohli dorazit. Takže mi závodila jedna světluška a jedna skautka. V děvět začaly světlušky běhat 60m. A později šli na hod tenisákem a skok do dálky. Velký boj byl při běhu na 250m. Ale i o jsme přežily a dali si i štafetu. Díky rychlé a bojovné světlušce jsme dosáhli tří stříbrných medajlí. Zase jako vždy jsme dostali hlad a objednali si pizzu, a byla ývborná. Po druhé hodině přišli na řadu skautky a roveři. No Bažinu moc nenadchlo že bude běhat 750m ale i tak obstojně zvládla běh na 100m, hod krikeťákem a skok do dálky. Když došlo na běh na 750m tvářila se Bažina, jako byhc to měla jít běžet za ní. Já se zrovna rozplácla na žíněnce co ležela u startovního stanu. Na závodě byl i jeden skaut ze zdravotního kurzu, bavily jsme se o našich dětech. O tom jaké jsme měli zranění na táboře a zda utvoříme štafetu. Bushmanovi chyběl jedno dítě, a já měla volnou roverku, takže jsem mu jí přihodila od skupinky tří kluků. Bushman později vymslel skvělý nápad že vymyslím pořadí jak kdo bude běžet. Na to že ty kluky neznám, tak jsem díky tomu že jsem viděla jak jsou rychlí, jsem to vymyslela. Bylo to asi takhle: "Bažina je pomalá tak jde první. Ty jdeš druhý, taky nejsi nejrychlejší. A ty v těch žlutých bot jdeš předposlední. A ty speede jdeš poslední." Skaut ve žlutých bot se cítil poníženě a zajímal se proč zrovna on jde předposlení. Tak jsem se ho zeptala kolikátý doběhl v minulém běhu. Řekl že druhý, tak je snad jasné že dám na poslední kolo toho co v minulém běhu doběhl jako první, než toho druhého. Neboť se zdál opravdu rychlý, a mohl by nějaký ten sklus zachránit. Všichni běželi tak jak jsem to vymyslela. Když běžel ten nejrychlejší, byla jsme ráda že jsem to tak vymyslela. Neboť i přes pár vteřinový sklus, dokázal přeběhnout skoro všechny. Bažina vyhrála tři bronzové medajle a jednu stříbrnou. Spokojeni jsme po 16:00 hodině odcházeli domů. Už teď se těším na další závody a snad bude více závodníků.